Haber

Altay’dan askıya alınan Göztepe maçının tekrar oynanması talebi Açıklama

Altay Kulübü, SporToto, 1. Lig’de yaşanan olaylar nedeniyle ara verilen Göztepe maçının yeniden kadın ve çocuklara açık olarak oynanmasını talep etti.

Kulüpten yapılan açıklamada, Göztepe maçında fişeği atan kişinin suçu bireysel olarak itiraf etmesine rağmen Altay’a sosyal medya üzerinden sistemli bir linç kampanyası yürütüldüğü ileri sürüldü.

Bu kişiler hakkında yasal işlem başlatılacağına ilişkin açıklamada, “Altay Spor Kulübü, arkadaşımız Göztepe Spor Kulübü gibi 27.11.2022 gecesi yaşananlardan dolayı şiddet ve futbol terörünün mağdurudur. Tüm sorumlulardan yargı önünde hesap sorulmasını talep ediyoruz.Sabit bulunanların Altay tribünlerinden men edilmesi için gerekli girişimlerde bulunulacaktır.Göztepe maçı biletlerinin Altay Spor tarafından dağıtılmadığını hatırlatmak isteriz. Kulüp, ancak Passolig sistemi üzerinden satışa çıkarıldı.Ayrıca deplasman tribününe giren bazı seyircilerin Passolig kartı kullanılmadan tribünlere götürüldüğü anlaşıldı.Bununla birlikte tribünlere fişek koyduğunu ifade etti. beceri.” söylendi.

Maçla ilgili kararın Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verileceği hatırlatılarak şu ifadelere yer verildi:

“Hakem kararı ile ara verilen karşılaşma sonucunda ebedi dostumuz Göztepe’nin İzmir ve ülke futbolunun daha fazla zarar görmemesi en büyük temennimizdir. Bu nedenle maçın ruhu yansıtılmaktadır. Birlik ve beraberliğin, İzmir’in her kesiminden kadın ve çocuk destekçilerinin katılımına açıktı” dedi. İlk dakikadan itibaren oynanması gerektiğini düşünüyoruz. Kulübümüz hiçbir kural altında kağıt üzerinde verilecek tek bir puanla bile olası bir avantaj sağlamak istemiyor. Futbol, ​​dostluk, barış, kardeşlik ve dayanışma üzerine kurulu, üstün ahlak ve centilmenlik gerektiren bir spordur. Kulübümüz söz konusu maçtaki olaylardan endişeli üzüntümüzün bir yansıması olarak ligin 16.haftasındaki Boluspor maçını evimizde siyah forma ile oynama kararı almıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu