Ekonomi

ASKON Başkanı: Türkiye’deki her yatırım önemlidir

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Türkiye’ye yapılan her yatırımın çok önemli olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Körfez ülkelerine yapılacak ziyaretlerde ülkemize milyarlarca dolarlık yatırım yapılacağı açıklandı. ASKON Adana Şube Lideri Recep Çalışkan, bu yatırımlardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Çalışkan yaptığı açıklamada, “Ülkemizin ekonomisi büyüyecek. Türkiye’ye değerli ölçekte daha fazla sermaye girişi olacak. Bu hem cari açığın finansmanına hem de sıcak para ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlayacak. diğer Körfez ülkeleriyle işbirlikleri artacak mı, aynı zamanda yeni swap anlaşmaları da yapılacak.Yabancı yatırımcıların hem dolaylı hem de doğrudan ülkemize gelmesi için sürdürülebilir, öngörülebilir ve şeffaf politikaların izlenmeye başlanması da olumlu bir durum. Yatırımcının gelmemesi için hiçbir sebep yok.”

Sermayenin rengi olmadığına dikkati çeken ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, “Bugün nasıl Avrupa Körfez ülkelerine kucak açıyorsa biz de Körfez ülkelerine kucak açmalıyız. Özellikle Müslümanlarımızla yaptığımız ticari müzakerelere farklı anlamlar yüklemeye çalışanlar. Kardeşler, dün Anadolu sermayesi için yeşil sermaye tanımını onları ayrıştırmak ve itibarsızlaştırmak için kullandılar, bunlar çok yanlış düşünceler” dedi. – ADANA

digor-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu