Haber

Bir sonraki hedef bu mu? En büyük bölümü sonuna kadar taşıyor!

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi’nin, ordunun en büyük düzenli tümeni olan 36’ncı Zırhlı Tümeni’nin Gazze Şeridi’nden Lübnan sınırına nakledilmesine karar verdiği bildirildi.

İsrail ordu radyosunun haberine göre, geçtiğimiz günlerde Genelkurmay’da tartışmalar yaşandı ve İsrail Ordusu Güney Bölge Komutanı Tümgeneral Yaron Finkelman, İsrail ordusunun en büyük düzenli tümeni olan 36’ncı Tümenin bölgede kalması yönünde karar aldı. Hamas üzerindeki askeri baskıyı artırmak amacıyla Gazze Şeridi’nin merkezine. Çağrıda bulunduğu belirtildi

Operasyon Dairesi Başkanı Tümgeneral Oded Basyuk’un, Gazze’deki 36. Tümenin herhangi bir senaryoya hazırlıklı olmak için kuzeye kaydırılması gerektiği fikrini paylaştığı kaydedildi.

Haberde, Genelkurmay Başkanı Halevi’nin 36’ncı Tümeni Gazze’den çekerek Lübnan’ın ucuna nakletme kararı aldığı vurgulandı.

Haberde, 188’inci Tugay, 7’nci Tugay, Golani Tugayı, Etzioni Tugayı ve Piyade Alayı’nın yer aldığı, eylem birimlerinden (zırhlı, piyade ve istihkâm birlikleri) oluşan tümenin transfer zamanlamasına ilişkin bilgi paylaşılmadı.

yigilcahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu