Haber

Didim’de temizlik ekiplerinden sabah mesaisi

Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, sabahın ilk saatlerinde Altınkum sahilinde detaylı temizlik çalışması yaptı. Çalışma vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Vatandaşlara sağlıklı ve hijyenik bir ortam oluşturmak amacıyla günlük temizlik çalışmalarını sürdüren Didim Belediyesi ekipleri, şehrimizin değerli turizm noktalarından biri olan dünyaca ünlü Altınkum sahilinde detaylı temizlik çalışması gerçekleştirdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından sabah 04.00’te başlayan temizlik çalışmaları kapsamında Altınkum sahili tazyikli ve köpüklü su ile yıkanarak, fırçalanarak temizlendi. Başlayan turizm dönemiyle birlikte insan yoğunluğunun en aza indirildiği saatleri tercih eden gruplar, kıyıdaki çöp bidonlarını ve konteynerleri basınçlı su ile yıkadı. Bunlarla birlikte Altınkum sahilinde traktörlerle kum eleme işlemi yapılırken, bölgede alan ve tırmık çalışması yapıldı. Temizlik çalışması günün ilk ışıklarıyla birlikte sona erdi.

Altınkum’da yürütülen temizlik çalışması hakkında bilgi veren Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, “Günlük rutin faaliyetlerimizin yanı sıra ekiplerimiz tarafından Altınkum sahilinde detaylı temizlik çalışması yapıldı. Çalışmalar kapsamında çöp kutuları ve konteynırları yıkanırken, alan temizliği ve imar çalışması yapıldı. Vatandaşlarımıza sağlıklı ve hijyenik bir ortam sunmak için çalışmaya devam edeceğiz. Amacımız gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir Didim bırakmaktır.” sözlerini kullandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-eruh.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu