Teknoloji

Gerçek Hayatta Çalmasını Bildiğiniz Şarkıların Rüyalarda da Doğru Çalınabileceği Keşfedildi!

Rus bilim adamları insan aracılığıyla çok farklı bir keşifte bulundular. Bilinçli olarak rüya gören bu kişiler üzerinde yapılan araştırmada, gerçek hayatta öğrenilen bir müziğin duşta çalınabildiği görülmüştür. çalınabilir saptanmış. Diğer taraftan; Bu çalışmayla rüya sırasında oynanan bir rol gerçek hayata aktarılabilir da anlaşıldı. Gelin bu farklı çalışmaya daha yakından bakalım.

Rüya görürken rüyada olduğunu bilen 4 kişiyle gerçekleştirilen çalışmada bireylere ilk olarak Queen’s hediye edildi. Sizi eğlendireceğiz şarkının nasıl çalınacağını öğretti. Denekler daha sonra We Will Rock You oyununu oynadıkları bilinçli rüyalar gördüler. Katılımcılardan 3’ü uyku sırasında gerçek hayatta öğrendikleri melodileri dinledi. başarıyla tekrarlayabildi.

Çalışma uyku sırasında kolların hareket ettirilmesine odaklandı

Bilim insanları, araştırma kapsamında uyku sırasındaki beyin aktivitesini değil, Kas hareketlerine odaklandılar . Bu içerikte; Kollarına elektromiyografi sensörleri yerleştirilen deneklerin hareketleri bilgisayar ortamında takip edildi. Yalnızca bu çalışma için hayata geçirilen yazılım, gerçek hayattaki kas hareketlerini rüya sırasındaki kas hareketleriyle karşılaştırdı. Denekler bazı durumlarda kollarını hafifçe hareket ettirse de sonuçlar şu şekildeydi: O kötü değildi.

Bilinçli rüyalar, bilim adamları uzun zamandır Üzerinde çalıştıkları bahislerden biri bu. Rusya’da yapılan araştırmalar, rüyalarda görülen şeylerin bir şekilde gerçek hayata da aktarılabileceğinin kanıtıdır. Bu tıbbi araştırmayı daha geniş kapsamlı yapmak, bu alanda nasıl yapılabilir? potansiyelin var olduğunuanlaşılmasını sağlayacaktır.

Rüyalarında We Will Rock You oynayan insanların görüntüleri

omerli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu