Yaşam

İBB’den ‘Kadının Gücü Var’ etkinlikleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanlığı, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” için “Kadının Gücü Var” aktiflikleri düzenliyor. Etkinlikler, 25 Kasım-11 Aralık tarihleri ortasında İBB kültür merkezlerinde fiyatsız olarak gerçekleştirilecek.

Prof. Dr. Nuran Yıldız, Ceyda Düvenci, Ece Sükan, Ece Üner, Ayşegül Aldinç, Nefise Karatay, Gonca Vuslateri, Nilgün Belgün, Asuman Dabak, Pelin Batu, Başak Cankeş, Canan Anderson, Cansu Canan, Ayşe Hatası, Aylin Aslım, Aslı Şafak, Suzan Kardeş, Ziynet Sali, Aydilge, Gökçe, Şenay Lambaoğlu, Hale Caneroğlu, Atiye, Tuğba Yurt, Aynur Aydın, Hande Ünsal, Ece Mumay, Yeşim Salkım, Yonca Evcimik, Zeynep Lider, Ezgi Eyüboğlu, Tuğçe Kandemir ve daha pek çok ismin katılacağı toplam 155 aktiflik, bayan gücüne dikkat çekmek üzere düzenlenecek.

‘ÖZ SAVUNMA ATÖLYESİ’, ‘YARATICI TERAPİ ATÖLYELERİ’, ‘İKİ LAFIN BELİ’ SÖYLEŞİLERİ YAPILACAK

“Kadının Gücü Var” aktiflikleri ortasında, “Öz Savunma Atölyesi”, “Sanatla Terapi Atölyeleri”, “Yaratıcı Drama Atölyeleri”, “İstanbul Vakfı ile Büyüt Hayallerini”, psikologlar eşliğinde “Kendini İyi Hisset”, ünlü isimlerle “İki Lafın Beli” söyleşileri, bayan sıhhatiyle ilgili bilgiler, bayan müzisyenlerin yer aldığı konserler, bayan temalı tiyatro oyunları ve sinema sinemaları, medya ve edebiyat dünyasından gazeteci bayanlar ve yazarlarla söyleşiler yer alıyor. Etkinlikler kapsamında izleyiciyle buluşacak oyunlar ortasında ise DasDas’ın “Dünya Yerinden Oynar”, Defne Kayalar ve Engin Hepileri’nin başrollerinde olduğu “Anne” ve Nazan Kesal’ın rol aldığı “Yaralarım Aşktandır” bulunuyor.

25 Kasım-11 Aralık tarihleri ortasında İBB kültür merkezlerinde fiyatsız olarak gerçekleştirilecek “Kadının Gücü Var” programına İBB Kültür Sanat toplumsal medya hesapları ve www.kultursanat.istanbul adresinden ulaşılabilir. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu