Haber

İsrail’den çarpıcı haber! Festival katliamının arkasında İsrail vardı!

İsrail’den son dakika haberleri:İsrail ve Hamas’ın başlattığı “Aksa Tufanı”Operasyonun ardından Filistin’de yeniden başlattığı katliam saldırıları devam ederken İsrail medyasından Haartz’da çarpıcı bir haber yayınlandı.

İSRAİL’İN KENDİ VATANDAŞLARINI ÖLDÜRDÜĞÜ İDDİA EDİLDİ

Haaretz, bir polis kaynağına dayandırarak, 7 Ekim’de Nova Rave Festivali’nde İsrail’in Hamas tarafından gerçekleştirildiğini iddia ettiği ve yüzlerce İsrailli sivilin öldüğü katliamın İsrail Silahlı Kuvvetleri helikopteri tarafından vurulduğunun belirlendiğini yazdı.

Haberde, festival gününün son anda değiştiği ve Hamas’ın bölgeye planlı bir şekilde saldırmasının mümkün olmadığı belirtildi.

İSKELEYE DÖNÜŞEN ARAÇLAR GÖRÜLDÜ

Festival alanında bulunan araçların son halini gösteren videoda, araçların ağır hasar aldığı, birkaç tüfekle bu hasarı vermenin mümkün olmadığı görüldü.

Yedioth Ahranoth gazetesi daha önce İsrail helikopterlerinin festival alanına rastgele ateş açtığını bildirmişti.

HELİKOPTER FÜZELERİNİN KULLANILDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Amerikan Associated Press Haber Ajansı’nın yayınladığı görseller de iddiayı destekliyor. Araçlarda ağır hasarların olduğu açıkça görülüyor. Bu hasarın helikopter füzelerinden kaynaklandığı ve Hamas’ın böyle bir silahının bulunmadığı yorumu yapılıyor.

Helikopterlerin Hamas üyelerini engellemeye çalışırken sivilleri vurduğu belirtilirken, o anlara ait sahneler de paylaşıldı.

İSRAİLLİ KURBAN YÖNETİMİ SUÇLADI

Daha önce festival saldırısından sağ kurtulan bir İsrailli de Tel Aviv yönetimini suçladı. Açıklamada tankların sivillerin üzerine ateş açtığını açıkladı.

haber-tuzla.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu