Haber

İSTANBUL GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE 7 ŞEHİRDE OTOMOBİL HIRSIZINA YÖNELİK OPERASYONLAR: 12 TUTUKLAMA

İSTANBUL merkezli 7 ilde otomobil hırsızlarına yönelik eş zamanlı düzenlenen operasyonda 12 zanlı gözaltına alınırken, 17 çalıntı otomobil de ele geçirildi. Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Yaklaşık 2 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından İstanbul Oto Hırsızlık Büro Grubu tarafından operasyon gerçekleştirildi. İstanbul, Bursa, Mardin, Hatay, Diyarbakır, Samsun ve Tekirdağ’da önceden tespit edilen 15 adrese eş zamanlı baskınlar düzenlendi. Yapılan baskınlarda oto hırsızlığı yaptıkları iddia edilen 12 zanlı yakalandı. Şüpheliler sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi.

Polis, zanlıların park halindeyken çaldıkları otomobiller ile birebir aynı marka ve modeldeki otomobillerin kimlik bilgilerini değiştirdiklerini, hasarlı otomobilleri tamir edilmiş gibi sattıklarını belirledi. Soruşturma sonucunda zanlıların aynı usulle 17 otomobili çaldığı ve kimlik bilgilerini değiştirerek sattığı ortaya çıktı. Polis, çalıntı arabaları buldu ve onları Kayyım’ın otoparkına çekti. Oto Hırsızlık Büro Amirliği’nde sorgusu tamamlanan zanlılar, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Görüntü dökümü ———-

– Şüphelilerin adliyeye sevk edilmesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu