Ekonomi

Kordsa’ya ISCC Plus Sertifikası

Kordsa’nın sürdürülebilirlik alanındaki çalışmaları ISCC tarafından da onaylandı.

Kordsa İzmit tesisi ISCC Plus Sertifikasını aldı. Kordsa, söz konusu sertifika ile ürün gamında yer alan geri dönüştürülmüş polyesterden üretilen iplik, tek kord ve kord kumaş ürünlerinin üretim modelinin uluslararası sürdürülebilirlik standartlarına uygun olduğunu tescillemiş oldu.

Kordsa’nın döngüsel ekonomi yaklaşımının ve sürdürülebilir ürün gamının önemli bir unsuru olan geri dönüştürülmüş polyester içerikli lastik güçlendirme teknolojileri, ömrünü tamamlamış malzemelerin üretim süreçlerine yeniden dahil edilmesini sağlıyor. Kordsa, bu modeliyle küresel pazardaki lastik üreticilerine düşük karbonlu ürünler sunmaya hazırlanıyor.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Kordsa Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan (EMEA) Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Salih Kahraman, şunları söyledi: “Bu bağlamda İzmit tesisimizin aldığı bu ISCC Plus sertifikasını, sadece sektöre kazandıracak bir belge olarak görmüyoruz. Küresel rekabette avantajlı olduğumuz kadar, küresel rekabette de bizi avantajlı konuma taşıyacak bir belge olarak.” Sağlam Hedefler Girişimi kapsamında taahhüt ettiğimiz 2030 ara hedeflerimize ve 2050 net sıfır hedeflerimize doğru ilerlerken bunu bir kararlılık belgesi olarak görüyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu