Haber

Türkiye’de hayatını kaybeden İtalyan voleybolcu Julia Ituma için Milano’da cenaze töreni

Geçtiğimiz perşembe günü İstanbul’da kaldığı otelin penceresinden düşerek hayatını kaybeden İtalyan voleybolcu Julia Ituma’nın cenazesi bugün İtalya’da düzenlendi.

Milano’daki San Filippo Neri kilisesinde düzenlenen törene Ituma’nın ekibi, Igor Gorgonzola Novara, ailesi ve arkadaşları ile grubun hayranları ve hayranları katıldı. SporBakan Andrea Abodi de katıldı.

Törende Milano Başpiskoposu Mario Delpini’nin bildirisi okundu. Başpiskopos Delpini, Ituma’nın 18 yaşında ölümünü “anlaşılmaz bir muamma” olarak nitelendirdi ve “Julia’nın neler yaşadığını bilmiyoruz” dedi.

Töreni yöneten rahip Don Ivan Bellini de Papa Francis’in geçen yıl gençlere hitaben yaptığı şu sözlerini hatırlatmıştı: “Korkular dile getirilmeli. aşılabilir”.

Rahip Bellini de konuşmasında “kırılgan olmanın ve bazen hata yapmanın” bir hak olduğunu söyledi.

Bellini, “Hepimiz her şeyden önce olduğumuz gibi sevilmeyi hak ediyoruz” dedi.

Törenin ardından Julia Ituma’nın güllerle süslenmiş tabutu kiliseye getirilip mezarlığa götürüldüğünde alkışlarla karşılandı ve gökyüzüne balonlar bırakıldı.

Ituma’nın kadrosunda yer alan Igor Gorgonzola Novara, 12 Nisan’da Eczacıbaşı Dynavit ile CEV Şampiyonlar Ligi yarı final rövanş maçı için İstanbul’a gitti.

Ituma’nın cesedi ertesi sabah grubun kaldığı otelin önünde bulundu. Bir otelin penceresinden düşerek hayatını kaybettiği belirtilen Ituma’nın Türkiye’de otopsisi yapılmış ve cenazesi geçtiğimiz cumartesi İtalya’ya getirilmişti.

Igor Gorgonzola Novara, kulüp üyelerinin zihinsel durumu nedeniyle hiçbir üyenin “bu trajediyle ilgili herhangi bir açıklama yapmayacağını” açıkladı. Heyet ayrıca İtalya’nın İstanbul Başkonsolosluğu’na ve Eczacıbaşı grubuna Türkiye’deki takviyeleri için teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu