Haber

ABD Dışişleri Bakanı Blinken İsrail’i ziyaret etti

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, çatışmaların başladığı 7 Ekim’den bu yana üçüncü kez İsrail’i ziyaret etti.

İsrail’in Filistin’e yönelik baskınlarının 28’inci gününe girildi. İsrail Savunma Kuvvetleri’nden (IDF) yapılan açıklamada, dün Gazze Şeridi’nde kara operasyonuna katılan 4 askerin hayatını kaybettiği belirtildi. Kara operasyonunda öldürülen asker sayısının 23’e çıktığı bildirildi.

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, dün gece düzenlediği basın toplantısında, Gazze Şeridi’nin en büyük kenti olan Gazze’deki kuşatmanın tamamlandığını ve ateşkes seçeneğinin masada olmadığını duyurdu.

Blinken bir kez daha İsrail’de

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, çatışmaların başladığı 7 Ekim’den bu yana üçüncü kez İsrail’e geldi. Ziyareti kapsamında Blinken, önce İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yla, ardından da ülkenin savaş kabinesi üyeleriyle bir araya gelecek. Başkan Isaac Herzog ile de görüşmesi planlanan Blinken, son olarak muhalefet lideri Yair Lapid ile de görüşecek.

ABD’den ayrılmadan önce gazetecilere konuşan Blinken, İsrail’den Filistinli sivillere verilen zararı azaltmak için “somut önlemler” isteyeceğini söyledi. – GAZZE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu