Haber

TFF MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu: Yarı otomatik ofsayt sistemi devreye girecek

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Konseyi (MHK) Lideri Ahmet İbanoğlu, liglerin ikinci yarısıyla birlikte yarı otomatik ofsayt sisteminin devreye gireceğini belirterek, “Bu, ofsayt tartışmalarının rahatlıkla önüne geçebilecek bir gelişme. Bu teknolojiler geldikçe dünyadaki tüm gelişmeler Türkiye’de asla olmayacak.” “Gecikmeden ve gerekli reflekslerle yerine getirilecektir” dedi.

Bolu İl Hakem Komitesi ve Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Bolu Şubesi tarafından sezon açılış programı düzenlendi. Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Bolu Şubesi’nin düzenlediği sezon açılış programına TFF MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu, Türkiye Jimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Gençlik ve Spor Derneği katıldı. Spor Toplantıya İl Müdürü Emrullah Güler, ASKF Lideri Cemalettin Metin, İl Protokolü ve farklı klasmanlardan hakemler katıldı. Programda hakemlere plaket ve kokartlar takdim edildi. MHK Lideri Ahmet İbanoğlu, Bolu’da görev yapan il hakemlerinden Yalın Kılıç’ı arayarak dönemin açılış pastasını kesti. Önder İbanoğlu, hayırlı bir dönem olmasını diledi.

“Yarı otomatik ofsayt sistemi devreye girecek”

Programda konuşan Lider İbanoğlu, “Futbolun ilerlemesi için gereken her şeyle ilgili hazırlıklar yapılıyor. Bu bağlamda Türkiye Futbol Federasyonu Başkanımız Mehmet Büyükekşi’nin projelere olan ilgisi, duyarlılığı ve desteğinin ne kadar önemli olduğunu ifade etmek isterim. Futbola katkıyı bize hemen sağlayın.” “Göreceksiniz ki liglerin ikinci yarısıyla birlikte yarı otomatik ofsayt sistemi devreye girecek. Ofsayt tartışmalarının rahatlıkla önüne geçebilecek bir gelişme. Bu teknolojiler geldikçe dünyadaki tüm gelişmeler hayata geçecek. Türkiye’de herhangi bir gecikme olmadan gerekli refleksleri göstererek” dedi. – BÖLÜNMÜŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu