Haber

Avrupa Paralimpik Oyunları 2023’te Rotterdam’da yapılacak.

Avrupa Paralimpik Şampiyonası 8-20 Ağustos 2023 tarihleri ​​arasında Hollanda’nın Rotterdam kentinde yapılacak. Şampiyonaya 1.500 sporcu ve 45 farklı Avrupa ülkesi katılacak. Şampiyona, Paris 2024 Paralimpik Oyunları’na da kota verecek.

Türkiye Milli Paralimpik Komitesi, Spor Uluslararası Kuruluşlar Genel Müdürlüğü Türk Bedensel Engelliler Genel Müdürlüğü’nün katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda 8-20 Ağustos 2023 tarihleri ​​arasında Hollanda’nın Rotterdam kentinde yapılacak olan Avrupa Paralimpik Şampiyonası ele alındı. Spor Federasyonu, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu. Bu şampiyonaya 1.500 sporcu ve 45 farklı Avrupa ülkesi katılacak. Şampiyona, Paris 2024 Paralimpik Oyunları’na da kota verecek.

Toplantıda Avrupa Paralimpik Şampiyonası ve Paris 2024 Paralimpik Oyunları hazırlıkları ele alındı. Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Av. Dr. Murat Aksu, Genel Sekreter İbrahim Gümüşdal ve Koordinatör Serkan Baltacı’nın katıldığı toplantı, bakanlık yetkililerinin geniş katılımıyla gerçekleştirildi.

Avrupa Paralimpik Şampiyonası’nın Rotterdam’da yapılacağı vurgulanan toplantıda, Türkiye’nin paralimpik sporlardaki başarısını artırmak için yürütülen çalışmalar ele alındı. Türkiye Milli Paralimpik Komitesi, bu tür uluslararası organizasyonlarda sporcuları en iyi şekilde temsil etmek ve desteklemek için bakanlıklar ve federasyonlarla yakın işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğini bildirdi. – İSTANBUL

buyukcekmeceajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu