Haber

Polat çiftinin avukatı: Amaç asılsız iddialarla müvekkilleri linç etmek

Lüks hayatlarıyla öne çıkan Dilan Polat ve Engin Polat’ın servetinin kaynağına ilişkin soruşturma sürüyor. Polat çifti, paravan şirketlerden var olmayan mallar satın alıp bunları sahte belgelerle başka şirketlere satmakla suçlanıyor.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, çift hakkında soruşturma başlatıldığını, tüm mal varlıklarına el konulduğunu ve haklarında yurtdışına çıkış yasağı getirildiğini duyurdu.

Sözcü’nün haberine göre Polat çiftinin avukatı konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Müşterilerimiz Engin Polat ve Dilan Polat hakkında uzun süredir kamuoyunu meşgul eden spekülatif haberler nedeniyle bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık. Bilindiği üzere müvekkillerimiz hakkında yapılan asılsız ihbarlar, asılsız iddialar ve iftiralar neticesinde İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca müvekkillerimiz hakkında soruşturma başlatılmış olup, 22.10.2010 tarihinde kamuoyuna bir basın açıklaması yapılmıştır. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2023 yılında gerekli soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü belirtildi.

Hiç şüphe yok ki Türkiye Cumhuriyeti adli makamları söz konusu soruşturmaları yürütecek ve maddi gerçeğin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Ancak, soruşturmanın konusu dışında, müvekkilleri kasten linç etmek amacıyla, sırf gündem oluşturmak amacıyla, bazı kişiler tarafından halen kamuoyuna çok sayıda asılsız ve mesnetsiz tezin sunulduğunu üzülerek görmekteyiz.

Bu süreci kendi çıkarları doğrultusunda kullanan, kamuya asılsız beyanlarda bulunan, müvekkillerin kişilik haklarına zarar veren gerçek dışı bilgiler veren kişi ve tüzel kişiler hakkında gerekli hukuki süreci takip edeceğimizi, tüm haklarımızı saklı tuttuğumuzu beyan ederiz. Bu amaçla gizli dava ve şikâyette bulunabilirsiniz. Müvekkillerimiz başlatılan hukuki sürece ilişkin tüm resmi kurumların talep ettiği her türlü bilgi ve belgeyi ilgili kurumlara ivedilikle ulaştırmışlardır. Müvekkillerimizin hukuki sürecin sonuçlanmasını beklediklerini ve hukuki süreç sonuçlanana kadar normal yaşamlarına devam edeceklerini kamuoyuna bildirmek isteriz. Çünkü müvekkillerimizin yargı makamlarına ve Türk yargısına sonsuz güveni vardır.

Bu açıklamalarımız ışığında, kamuoyunda oluşturulmaya çalışılan karalama kampanyalarına itibar edilmemesini, bu süreçte yargı makamlarına güvenilmesini rica eder, kamuoyuna saygıyla duyururuz. (HABER MERKEZİ)

ortahisarajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu